В процесі будівництва правильний розрахунок матеріалів з урахуванням їх особливостей - один з найважливіших етапів. Це відноситься і до покрівельного покриття, оскільки при його купівлі мало знати лише площу даху На перший погляд, розрахунок кількості покрівельного покриття здається цілком очевидним: площа даху плюс ще 10 - 15 Насправді багато матеріалів вимагають допусків для нахльостування, а деякі можна укладати тільки в певному напрямі. Штучні покриття, як керамічна черепиця, взагалі вимагають окремого підходу, оскільки їх форма, система замків і різні способи укладання не дозволяють визначити кількість шляхом ділення площі даху на площу одного елементу. Окремої згадки заслуговує покрівельна фурнітура - деталі покрівельного покриття, призначені для "складних" місць - ковзанів, ендов, примикань і т. д. Вони потрібні для будь-якого типу даху і без них покриття не прослужить довго, а коштувати ці частини можуть дорожче, ніж типові елементи серії.
Загальні правила розрахунку
Основні рекомендації для усіх, хто хоче мати уявлення про витрату матеріалів і засобів і планує максимально їх оптимізувати, полягають в наступному:
- Виберіть продавця, авторизованого фірмою-виробником або купуйте безпосередньо у виготівника, оскільки часто у неавторизованих продавців немає розрахункових таблиць для визначення кількості покриття. Серйозні компанії не просто правильно порахують об'єм матеріалу, але і запропонують оптимальні варіанти розкроу.
- Визначте усі параметри даху будинку(площу скатів, довжину фронтонних і карнизних свесов, ковзанів, ребер, ендов). Також з'ясуєте розміри димарів, мансардних і слухових вікон. Врахуйте, що в порівнянні з двоскатним дахом схожа чотирьохскатна з двома мансардними вікнами стоїть на чверть дорожче, а чотирьохскатна з двома люкарнами - більш ніж на 40 /li>
- При купівлі листового матеріалу знайдіть фірму з таким асортиментом, який підходить під розміри даху. Можливо, за рахунок невеликого збільшення або зменшення ширини свесов покрівлі вдасться так оптимізувати кількість матеріалу, щоб не довелося його додатково різати.
- Не приймайте остаточне рішення про купівлю без консультацій з фахівцями. Тільки вони можуть точно сказати, скільки матеріалу знадобиться. Докупати елементи в процесі будівництва не рекомендується, оскільки деякі покриття можуть візуально відрізнятися залежно від партії.